RK73H1JTTD2104F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD2104F
Description
RES 2.1M OHM 1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
2.1 MOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%